Hepsiburada Smart by MIMEX İstanbul Trump AVM’de açıldı! - Ajans Motto Mersin Reklam Ajansı

Hepsiburada Smart by MIMEX İstanbul Trump AVM’de açıldı!

Eylül Ayı Önemli Günler Ve Dijital Pazarlamada Oluşturulabilecek Stratejiler
2 Eylül 2022
Whatsapp güncellemesiyle gelen 5 yeni özellik kullanıma sunuldu!
15 Eylül 2022

Hepsiburada Smart by MIMEX İstanbul Trump AVM’de açıldı!

Hepsiburada bir ilke imza attı. İstanbul Mecidiyeköy Trump AVM içinde yapay zekaya dayalı ve çalışanı olmayan, al-çık konseptinin uygulanacağı Türkiye’nin ilk fiziksel mağazasını açtı.

Peki bu akıllı mağaza nasıl çalışıyor?

Akıllı mağazanın girişinde Hepsiburada Smart by MIMEX uygulamasını indirebilmemiz için bizden bir QR kodu okumamızı istiyor. Daha sonra indirdiğimiz uygulama içinde kayıt işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ardından QR kodunu tarattığımızda mağazanın kapısı otomatik olarak açılıyor.
İçeri girdiğimizde hiçbir çalışanı olmayan mağazada bizi 4 kamera takip ediyor. Raflardaki ürünlerden alışverişimizi gerçekleştirirken ağırlık sensörlerinden faydalanıyor. Kamera ve raflardaki ağırlık sensörleri sayesinde aldığımız ürünler otomatik olarak uygulamadaki sepete ekleniyor. Eğer üründen vazgeçer tekrar yerine yerleştirirsek sepetten otomatik olarak çıkartıyor. Alışverişimiz bittiğinde kapıdan direkt olarak çıkıyoruz ve uygulama otomatik olarak kayıtlı kredi kartımızdan ödememizi gerçekleştiriyor.

Tam anlamıyla ne zaman hizmete açılacak?

Şuan pilot bir proje olan akıllı mağaza, pandemi tedbirlerinden dolayı içeriye aynı anda 3 müşteri kabul edebiliyor ama ileriki tarihlerde bu sayı 5 kişiye çıkarılması hedefleniyor. İstanbul Mecidiyeköy Trump AVM içerisinde yer alan mağaza müşterilerin kullanımına ise 1 Ocak 2023 itibariyle sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir