Eylül Ayı Önemli Günler Ve Dijital Pazarlamada Oluşturulabilecek Stratejiler - Ajans Motto Mersin Reklam Ajansı

Eylül Ayı Önemli Günler Ve Dijital Pazarlamada Oluşturulabilecek Stratejiler

Instagram, genç kullanıcılar için Hassas İçerik Filtrelesini güncelledi.
26 Ağustos 2022
Hepsiburada Smart by MIMEX İstanbul Trump AVM’de açıldı!
10 Eylül 2022

Eylül Ayı Önemli Günler Ve Dijital Pazarlamada Oluşturulabilecek Stratejiler

8 Eylül – Dünya Okuma Yazma Günü

8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma gününün amacı; bireylerin, toplulukların ve toplumların okuma yazma bilmesinin öneminin altını çizmektir. Dünya Okuma Günü birçok ülkede kutlandığı için uluslararası bir gündür.

Bugüne özel kitap satışlarınızı, e-kitap okuyucularınızı ve diğer benzeri aksesuarlarınızı e-ticaret alanında kampanyalar, promosyonlar, indirimler vb. farklı stratejiler oluşturarak satışlarınızda yüksek ivmeler elde edebilirsiniz.


10 Eylül – Dünya İlk Yardım Günü

Her yıl Eylül ayının ikinci Cumartesi günü “Dünya İlk Yardım Günü” olarak tüm dünyada kutlanmaktadır. “Dünya İlk Yardım Günü” 2003 yılından bu yana 188 ülkede aynı anda kutlanmaktadır.

Malumunuz ilk yardım çantalarımız olmazsa olmazlarımızdandır. Eğer sizlerde ilk yardım ürünlerinizi e-ticaret vasıtasıyla satıyorsanız, bugünü iyi değerlendirmenizi öneririz.

12 Eylül – Okulların Açılışı / Video Oyunları Günü

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı 12 Eylül tarihinde başlıyor.

Bu haftaya özel öğrenciler için özellikle kırtasiye ve üniforma ürünlerinde e-ticaret üzerinden farklı dijital pazarlama stratejileri gerçekleştirebilir ve ciddi oranda satışlarınızı arttırabilirsiniz. Eğer isterseniz bu haftaya özel stratejilerinizi, daha uzun bir süreye de yayabilirsiniz.

Yine aynı tarihte, her yılın 8 Temmuz ve 12 Eylül tarihlerinde iki farklı günde kutlanan Dünya Video Oyunları Günü var. Aslında bu oyunların geliştirilmesinde yer alan bilgi ve becerileri hatta bunları oynamak için gereken yetenekleri takdir etmek bir oluşturulmuş bir gün olarak tanımlanıyor.

Eğer sizde gelişen oyun sektöründeyseniz bugün tam size göre! Oyun konsol ve ekipmanlarınıza, oyun içi dijital itemlerinize, cosplay kıyafetlerinize ve daha nice ürünlerinize kampanya ve indirimler düzenleyebilir, promosyon kodları oluşturabilirsiniz.

Sonbahar Giyim – Aksesuar Kampanya Trendleri

Veee son olarak yaz ayından, güz dönemi konseptine yavaştan giriş yapmış bulunmaktayız. Eğer giyim sektöründeyseniz bu anı kaçırmamanızı öneririz. Stoğunuzdaki yaz konseptine uygun ürünlerinize fırsat kampanyaları düzenleyerek stoklarınızı hızlı bir şekilde eritebilirsiniz. Bununla beraber sonbahara uygun yeni ürünlerinizi, satışlarında verdiği rahatlıkla daha motive bir şekilde satabilirsiniz.

Ek olarak güz temasına uygun aksesuarlarınızı, örneğin; hediyelik eşya, tablo, biblo, ışıklandırma sistemleri vb. diğer ürünlerinizin satışlarını ön plana çıkartabilirsiniz.

Keyifli bir güz dönemi geçirmeniz dileğiyle!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir