Instagram, genç kullanıcılar için Hassas İçerik Filtrelesini güncelledi. - Ajans Motto Mersin Reklam Ajansı

Instagram, genç kullanıcılar için Hassas İçerik Filtrelesini güncelledi.

Resmi Gazete’de yayınlandı! Teknolojik ürünlere iade kısıtlaması
25 Ağustos 2022
Eylül Ayı Önemli Günler Ve Dijital Pazarlamada Oluşturulabilecek Stratejiler
2 Eylül 2022

Instagram, genç kullanıcılar için Hassas İçerik Filtrelesini güncelledi.

Instagram, 16 yaş ve altı yeni kullanıcılar için Hassas İçerik Filtresinin en kısıtlayıcı ayarı olan “Daha Az” seçeneğini varsayılan olarak tanımlayacağını duyurdu. Halihazırda Instagram’da bulunan aynı yaş grubu ve altı gençlerde ise; daha ağır bir filtrelemeye geçmesi için bir bildirim alacaklar. Bu filtre ayarı Instagram içerisinde Keşfet, Arama, Reels, Önerilen hesaplar, Akış Önerileri ve diğer tüm Instagram bağlantılarını kapsıyor olacak.

Instagram içersinde bulunan diğer filtreleme ayarlarına gelirsek; “Standart” ayar, kullanıcıların yalnızca hassas sayılan bazı içerikleri görmesine izin verirken, “Daha Az” seçeneği ise kısıtlamaları daha da sıkılaştırır. Diğer bir seçenek olan “Daha Fazla” ise, kullanıcıların varsayılan ayarlardan daha hassas içerik veya hesapları görmesine olanak tanır. 18 yaşından büyük kullanıcılar “Standart”, “Daha Az” ve “Daha Fazla” öğelerine erişebilirken, genç kullanıcılar şu anda yalnızca “Standart” ve “Daha Az” öğelerine erişimi mevcuttur.

Peki Instagram içerisinde bu ayarlara nereden ulaşabiliriz?

Eğer siz de karşılaşabileceğiniz içeriklerin ayarını değiştirmek istiyorsanız; Instagram profilinizden “Ayarlar” menüsüne girip, ardından da Hesap bölümüne ulaşabilirsiniz. Açılan pencerede “Hassas İçerik Kontrolü” kısmından ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir